Registration: Sunday from 12.00 in Music School Modra, Dukelska street 2

Schedule of lessons:

Sunday: 14.00 – 19.00, Monday – Thursday: 9.00 – 18.30, Friday: 9.00 – 13.00

Participants:

Violin class: 7

Viola class: 8

Violoncello class: 16

Guitar class: 10

Flute class: 17

=============================

Accompanists:

Dominik Gal, Viliam Graffinger, Katarina Schowanetz, Lydia Cibulova, Petra Adamova, Maros Klatik

=============================

SUNDAY 7th July, 2019

Jávorkai S.

Fialová K.

Nouzovský P.

Pospíšil J.

Stefula Kramarits K.

Pálhegyi M.

Rodriguez Brüllová M.

violin

viola

violoncello

violoncello

flute

flute

guitar

14.00 – 14.45

Brull Karol

Cizmar Peter

Letzova Magdalena 1

Hozlarova Romana 1

Bukowski Michael

14.50 – 15.35

Brull Karol

Bartosova Michaela

Cibulova Iveta 1

Jasencakova Klara 1

Kondrakova Taisia

15.40 – 16.25

Zalan Fabian

Blahova Alzbeta

Kmetkova Vanessa 1

Reichelova Timea 1

Shashkova Vasilina

16.30 – 17.15

Somogyi Kinga

Chamber music

Kocifaj Michal 1

Babulova Veronika 1

Usvald Petr

17.20 – 18.05

Serleg Anamaria

Hladyniuk Aleksandra

Glasnak Juraj 1

Mrvova Zora 1

Figmikova Dominika

==================================================

MONDAY 8th JULY, 2019

Jávorkai S.

Fialová K.

Nouzovský P.

Pospíšil J.

Stefula Kramarits K.

Pálhegyi M.

Rodriguez Brüllová M.

violin

viola

violoncello

violoncello

flute

flute

guitar

08.30 – 09.15

Koprivova Laura 1

Kusy Martin 1

Soltysek Mateusz

09.20 – 10.05

Sandera Jakub

Rodriguez Laura 1

Konturova Radmila 1

Kusy Martin 2

Chmiel Marek

10.10 – 10.55

Cibulova Romana

Sandera Jakub

Petras Marcel 1

Kocifaj Michal 2

Durikova Petra 1

Mrvova Zora 2

Cibula David

11.00 – 11.45

Cibula Patrick

Macho Daniel

Glasnak Juraj 2

Pacalova Ivona 1

Babulova Veronika 2

Hozlarova Romana 2

Maslanka Nel

11.50 – 12.35

Cibula Richard

Macho Daniel

Kaskova Katarina 1

Pacalova Ivona 2

Nagyova Laura 1

Jasencakova Klara 2

Hejdova Marketa

14.00 – 14.45

Blahova Alzbeta

Cibulova Iveta 2

Klapalova Barbora 1

Reichelova Timea 2

Koprivova Laura 2

Shashkova Vasilina

14.50 – 15.35

Zalan Fabian

Bartosova Michaela

Kmetkova Vanessa 2

Klapalova Barbora 2

Albrecht Donat 1

Juroszek Emilia 1

Kondrakova Taisia

15.40 – 16.25

Somogyi Kinga

Chamber music

Chamber music

Janik Matej 1

Szentgyorgyvari Albert 1

Juroszek Emilia 2

Bukowski Michael

16.30 – 17.15

Serleg Anamaria

Cizmar Peter

Letzova Magdalena2

Ocenasova Alzbeta 1

Bunyik Rebecca 1

Precechtelova Klara 1

Usvald Petr

17.20 – 18.05

Hladyniuk Aleksandra

Suva Marek 1

Rajsky Matej 1

Rakosi Eszter 1

Precechtelova Klara 2

Figmikova Dominika

===================================

TUESDAY 9th JULY, 2019

Jávorkai S.

Fialová K.

Nouzovský P.

Pospíšil J.

Stefula Kramarits K.

Pálhegyi M.

Rodriguez Brüllová M.

violin

viola

violoncello

violoncello

flute

flute

guitar

08.30 – 09.15

Hozlarova Romana 3

Rakosi Eszter 2

Arranged on the place

09.20 – 10.05

Brull Karol

Petras Marcel 2

Rodriguez Laura 2

Jasencakova Klara 3

Rakosi Eszter 3

Arranged on the place

10.10 – 10.55

Cibulova Romana

Cizmar Peter

Petras Marcel 3

Ocenasova Alzbeta 2

Mrvova Zora 3

Kusy Martin 3

Arranged on the place

11.00 – 11.45

Cibula Patrick

Chamber music

Kmetkova Vanessa 3

Pacalova Ivona 3

Precechtelova Klara 3

Reichelova Timea 3

Arranged on the place

11.50 – 12.35

Cibula Richard

Hladyniuk Aleksandra

Kmetkova Vanessa 4

Janik Matej 2

Juroszek Emilia 3

Babulova Veronika 3

Arranged on the place

14.00 – 14.45

Sandera Jakub

Cibulova Iveta 3

Klapalova Barbora 3

Bunyik Rebecca 2

Nagyova Laura 2

Arranged on the place

14.50 – 15.35

Zalan Fabian

Macho Daniel

Letzova Magdalena 3

Glasnak Juraj 3

Szentgyorgyvari Albert 2

Konturova Radmila 2

Arranged on the place

15.40 – 16.25

Somogyi Kinga

Blahova Alzbeta

Kocifaj Michal 3

Rajsky Matej 2

Koprivova Laura 3

Konturova Radmila 3

Arranged on the place

16.30 – 17.15

Serleg Anamaria

Bartosova Michaela

Kaskova Katarina 2

Rajsky Matej 3

Albrecht Donat 2

Bunyik Rebecca 3

Arranged on the place

17.20 – 18.05

Suva Marek 2

Durikova Petra 2

Arranged on the place

=====================================

WEDNESDAY 10th JULY, 2019

Jávorkai S.

Fialová K.

Nouzovský P.

Pospíšil J.

Stefula Kramarits K.

Pálhegyi M.

Rodriguez Brüllová M.

violin

viola

violoncello

violoncello

flute

flute

guitar

08.30 – 09.15

Albrecht Donat 3

Arranged on the place

09.20 – 10.05

Brull Karol

Janik Matej 3

Pacalova Ivona 4

Konturova Radmila 4

Szentgyorgyvari Albert 3

Arranged on the place

10.10 – 10.55

Cibulova Romana

Cizmar Peter

Rodriguez Laura 3

Kaskova Katarina 3

Kusy Martin 4

Szentgyorgyvari Albert 4

Arranged on the place

11.00 – 11.45

Cibula Patrik

Chamber music

Suva Marek 3

Letzova Magdalena 4

Babulova Veronika 4

Koprivova Laura 4

Arranged on the place

11.50 – 12.35

Cibula Richard

Hladyniuk Aleksandra

Janik Matej 4

Nagyova Laura 3

Hozlarova Romana 4

Arranged on the place

14.00 – 14.45

Sandera Jakub

Klapalova Barbora 4

Durikova Petra 3

Jasencakova Klara 4

Arranged on the place

14.50 – 15.35

Zalan Fabian

Macho Daniel

Glasnak Juraj 4

Rakosi Eszter 4

Precechtelova Klara 4

Arranged on the place

15.40 – 16.25

Somogyi Kinga

Bartosova Michaela

Kocifaj Michal 4

Reichelova Timea 4

Bunyik Rebecca 4

Arranged on the place

16.30 – 17.15

Serleg Anamaria

Blahova Alzbeta

Ocenasova Alzbeta 3

Juroszek Emilia 4

Albrecht Donat 4

Arranged on the place

17.20 – 18.05

Rajsky Matej 4

Mrvova Zora 4

Arranged on the place

======================================

THURSDAY 11th JULY, 2019

Jávorkai S.

Fialová K.

Nouzovský P.

Pospíšil J.

Stefula Kramarits K.

Pálhegyi M.

Rodriguez Brüllová M.

violin

viola

violoncello

violoncello

flute

flute

guitar

08.30 – 09.15

Szentgyorgyvari Albert 5

Arranged on the place

09.20 – 10.05

Brull Karol

Pacalova Ivona 5

Bunyik Rebecca 5

Rakosi Eszter 5

Arranged on the place

10.10 – 10.55

Cibulova Romana

Cizmar Peter

Kmetkova Vanessa 5

Kocifaj Michal 5

Koprivova Laura 5

Durikova Petra 4

Arranged on the place

11.00 – 11.45

Cibula Patrik

Chamber music

Kaskova Katarina 4

Alzbeta Ocenasova 4

Hozlarova Romana 5

Durikova Petra 5

Arranged on the place

11.50 – 12.35

Cibula Richard

Hladyniuk Aleksandra

Petras Marcel 4

Ocenasova Alzbeta 5

Jasencakova Klara 5

Konturova Radmila 5

Arranged on the place

14.00 – 14.45

Sandera Jakub

Suva Marek 4

Rodriguez Laura 4

Precechtelova Klara 5

Reichelova Timea 5

Arranged on the place

14.50 – 15.35

Zalan Fabian

Macho Daniel

Glasnak Juraj 5

Rodriguez Laura 5

Mrvova Zora 5

Nagyova Laura 4

Arranged on the place

15.40 – 16.25

Somogyi Kinga

Blahova Alzbeta

Cibulova Iveta 4

Klapalova Barbora 5

Babulova Veronika 5

Juroszek Emilia 5

Arranged on the place

16.30 – 17.15

Serleg Anamaria

Bartosova Michaela

Janik Matej 5

Kaskova Katarina 5

Kusy Martin 5

Albrecht Donat 5

Arranged on the place

17.20 – 18.05

Letzova Magdalena 5

Rajsky Matej 5

Nagyova Laura 5

Arranged on the place

===================================

FRIDAY 12th JULY, 2019

Jávorkai S.

Fialová K.

Nouzovský P.

Pospíšil J.

Stefula Kramarits K.

Pálhegyi M.

Rodriguez Brüllová M.

violin

viola

violoncello

violoncello

flute

flute

guitar

08.30 – 09.15

Arranged on the place

Macho Daniel

Suva Marek 5

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

09.20 – 10.05

Arranged on the place

Sandera Jakub

Petras Marcel 5

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

10.10 – 10.55

Arranged on the place

Arranged on the place

Cibulova Iveta 5

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

11.00 – 11.45

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

11.50 – 12.35

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place

Arranged on the place